۱۳۹۵ بهمن ۷, پنجشنبه

به دوره تاریک اندیشی خوش آمدید! - صبا راهیبه دوره تاریک اندیشی خوش آمدید!

کجایند "کیلو نویسان" و "مخالفان اعدام" و " برابری طلبان" که ساز و دهل شان صدای آلوده و نخراشیده ای  دارد؟ چرا اینروزها در مقابل سیاست های کثیف ترامپ سکوت کرده اند؟ کسانی که هرگز در اعلامیه های خرواری شان هرگز و هرگز به ضدانسانی بودن شکنجه زندانیان حتی اشاره کوچکی هم نداشته اند! کجایند آن مزدوران سرمایه که دم به دم ساواکی های بی همه چیز، کمونیست های انقلابی را، همانهایی که ساواک منفور رژیم شاه نوکر امپریالیسم با قرون وسطایی ترین شکنجه ها قادر نشد مقاومت آنان را که عاشقان راستین خلق بودند در هم شکند، و هر آنچه که این "قلم به مزدها" خودشان بوده اند به آن هیولاهای مسئولیت و تعهد نسبت دادند، اما امروز "قلم های آلوده" شان در رابطه با احیای علنی شکنجه توسط اربابان شاه و ملا جوهرش خشک شده است. واقعا که ننگ و نفرت بر شما ضد زن ها، بر شما ضد کارگران، بر شما ضد انقلابیون راستین، که با هر قدم تان ثابت کرده اید که خادمین سود سرمایه ای بیش نیستید که درلباس "میش" ظاهر شده اید و منتظر به خدمت امپریالیستها هستید. ننگ و نفرت بر شما!

آری 

پس ار تعرض به حقوق زنان، پس از تعرض به حقوق خبرنگاران ، امروز شکنجه نیز مورد تایید رسمی رونالد ترامپ قرار گرفت. او میگوید شکنجه کاملا عمل میکند! در لینک زیر


ببینید چه آش شور بوده که رئیس قبلی سی آی ای، جان برنان، گفته بود اگر ترامپ دستور برگشت شکنحه  waterboarding را صادر کند من استعفا میدهم. در لینک زیر


روسای جمهور قبلی آمریکا تقریبا هیچکدام  بیلیونر نبودند، اما وقتی کاخ سفید را ترک کردند میلیون ها دلار به خاطر حمایت از سرمایه داران جهانی، جنگ سالاران، کارخانه های اسلحه سازی، بساز بفروش ها و دلال ها به حیب زدند. 

دونالد ترامپ اما خود بیلونریست که قبل از رسیدن به کاخ سفید به خاطر "قدرت ثروتش" حتی از آزار علنی جنسی زنان در ملاء عام باکی نداشته است، در این زمینه تومارها در عرصه اینترنت وجود دارد. او از نظر اخلاقی آنچنان آلوده است که حتی نگاه کثیف جنسی اش را نسبت به دخترش ابراز کرده است. بیلیونریست که بسیار از خونخواران را نیز دور خود جمع کرده تا حسابی " خدمت محرومان کارگران و زنان را برسند". آنها از پشت پرده ریاست جمهوری به روی صحنه آمده اند!

او هر روز کارهایی که دولت آمریکا ظاهرآ در خفا انجام میداده را وقیحانه آشکار میکند. مثلا امروز اعلام میکند که شکنجه بسیار هم موثر است و به ویژه شکنجه واتر... و نیز از سی آی ای میخواهد که زندان های برون مرزی آمریکا را "راه اندازی" کند! 

سانسور و بگیر و بندهای علنی!

چهار خبرنگار خارجی؛ یک مستندساز و یک خبرنگار عکاس که از تظاهرات ضد ترامپ در روز سوگند خوردن ترامپ خبر و گزارش و فیلم تهیه میکردند به جرم  جنایت توسط پلیس فدرال دستگیر و به ده سال حبس و 25000 دلار محکوم شدند دادگاه آنها در ماه فوریه یا مارچ تشکیل خواهد شد.

آمریکا در حال بمباران چهار  کشور از هفت کشوری که ورد پناهندگان و مهاجران و ویزا به شهروندان آنرا به آمریکا ممنوع کرده، میباشد. 

پبوند مجدد دو دشمن قدیمی کارگران 
نخست وزیر انگلستان اولین رهبر یک کشور است که فردا جمعه با ترامپ گفتگو میکند. پیشنه نخست وزیر انگلیس نیز حاکی است ضدخارجی بود( در زمانی که وزیر کشور بود وانت سفیدی را دستور داده بود روی آن نوشته ای با متن به کشورت برگرد به تو هزینه سفرت را میدهیم)، بیرون آمدن از اتحادیه اروپا، و از همه مهمتر خارج شدن از     که دست او را در هر آنچه که میخواهد با انسانها انجام دهد و هیچ مرجعی هم به او ایراد نگیرد و از حقوق انسانها دفاع نکند، ترزا می، اما دست مارگارت تاچر که به دزد شیر مدارس معروف بود و در زمان ریگان ریئس جمهور آمریکا درهای کشورش را برای خصوصی سازی آمریکایی باز گذاشت در سرکوب اعتصاب کارگران معدن نیز "افتخار آفرین" شد، طوری که پس از مرگش بسیار در میدان شهر لندن( ترافلگار) جمع شدند و از شادی مرگش شامپاین نوشیدند، امروز ترزا می مشتاقانه به دیدار ترامپ میرود بی آنکه پاسخی مستقیم و صادقانه برای سوالهای که از او میشود داشته باشد. 

از تررزا می پرسیده شده که با تصمیم ترامپ در مورد بازگرداندن شکنجه به آمریکا مخالفت خود را نشان دهد او در پاسخ "بسیار روشنی" گفته: " ما نه شکنجه را تحریم میکنیم و نه درگیر آن میشویم".

ایشان نیز یادآوری کرده است که همانطور که از اتحادیه اروپا بیرون آمده است به "دوست قدیمی" کشورش ، آمریکا می پیوندد با همکار جدبد!

بهرو آن چه مسلم است و در این یک هفته اخیر بیشتر ثابت شده است این است که امپریالیستها، تقسیمات جهانی را مجدد از سر گرفته اند با "یارگیری های مجدد". و دو امپریالیستی که شانه به شانه هم در مسیر استقمار و استعمار و برده داری و تبعیض نژادی سابقه "درخشان تاریخی" دارند مجدد برای از زیر خاک بیرون آوردن آن افتخارات برای زنده نگهداشتن لاشه سرمایه داری جهانی بر علیه محرومان بر علیه کارگران و زنان قدم برمیدارند.

وطیقه ما چیست؟  سکوت کردن و قدم زدن در دوره تاریک اندیشی؟ تسلیم شدن و سر خم کردن در مقابل زورگویی ها و ستمگری های قرن بیست و یکم؟  یا بیدارشدن، حرکت کردن و مبارزه بی امان! 

صبا راهی
بیست و ششم ژانویه دوهزار و هفده

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر